Firma Profili

BURSALI HAVLU markası ile üretim yapan Bursalı Havlu İplik Boya San. Ve Tic. A.Ş. 1980 yılında Bursa’ da kurulmuştur. Firmanın kurucularından Fuat BURSALI hala hazırda firmanın yönetim kurulu başkanıdır.
Bursa’da önemli bir yer edinen BURSALI HAVLU sanayileşme sürecinde güçlü ve emin adımlarla yerini almıştır.

1995 yılında hızla büyüyen teknoloji ile kendisini sürekli yenileyerek üretim kapasitesini arttırmıştır. Temelinde “ Kaliteyi” ve “ Müşteri Memnuniyeti” ilkesini benimseyen bir firmadır.
Firmamız 30.000 m² kapalı alanda kurulu olup, 400 çalışanı ve her yıl yükselen ihracatı ile Bursa ve ülke ekonomisine bir ivme katarak faaliyetini sürdürmektedir.Üretmiş olduğu ürünlerin tamamını Amerika ve Avrupa’nın tüm ülkeleri ile Rusya ‘ ya ihraç eden firmamız 2010 yılında Bursa’nın ilk 30 kuruluşu arasında hak etmiş olduğu yerini almıştır.
Markalaşma yolundaki merkezini gelişmekte olan en büyük pazarlardan biri olan Rusya olarak seçmiştir. Rusya’da “BURSALI HAVLU” markası ile üretim yapıp dünya markası marketlerde ve seçkin mağazalarda satışa sunmaktadır

Firmamız en son model teknolojiye sahip makine parkı ile Boyahane, Dokuma ve Konfeksiyon prosesleriyle birlikte entegre bir tesistir. Ham maddesi pamuk ile başlayan üretim son aşamada mamül olarak müşteri isteğine uygun şekilde üretilmektedir.
Bursalı Havlu, yıllık üretim kapasitesi 4.000.000 kg/yıl havlu,bornoz, 4.500.000 kg iplik ve kumaş boyama kapasitesine sahiptir. 

Firmamızın misyonu; sistemli çalışan, canlı, dinamik bir organizasyondur. Buradan aldığımız güçle hedefimiz; müşteri memnuniyetini arttırarak, havlu ve bornoz sektöründe en iyi olmaktır. Önce insan ilkesiyle istihdam ettiğimiz çalışanlarımızın refah seviyesini yükselterek, daha üretken konuma getirmek için varız.

Firmamızın vizyonu; müşteri standartlarına uygun olarak, hızlı çalışan, çevreye duyarlı ve insana önem veren bir anlayışla, dünyada en iyi jakarlı havlu, plaj havlusu ve bornoz üreten firma olarak adından söz ettirmektir.